Witkowo/Gniezno: rekolekcje oazowe

Wakacje to dla członków Ruchu Światło-Życie tradycyjnie czas rekolekcji. Z ich uczestnikami spotkał się w mijającym tygodniu bp Radosław Orchowicz. We wtorek 18 lipca towarzyszył uczestnikom Oazy Rodzin III stopnia, którzy wraz z biskupem pomocniczym katowickim Grzegorzem Olszowskim zatrzymali się w Gnieźnie, gdzie uczestniczyli w Mszy św. w bazylice prymasowskiej i w spotkaniu w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. Natomiast w czwartek 20 lipca biskup pomocniczy gnieźnieński odwiedził odbywającą się w Witkowie Oazę Dzieci Bożych.

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej czyli Domowym Kościele. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Więcej >>> gniezno.oaza.pl

20 lipca 2023