Wraca Lednica i Jutrznia Lednicka

W pierwszą sobotę czerwca (4 czerwca) na Polach Lednickich odbędzie się XXVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem: „Na krańce świata”. Po pandemicznej przerwie wraca też Jutrznia Lednicka. Tego dnia rano, razem z Prymasem Polski, młodzi modlić się będą przy relikwiach św. Wojciecha w katedrze gnieźnieńskiej.

„Z radością dołączam się do zaproszenia skierowanego przez Ojców Dominikanów i Stowarzyszenie Lednica 2000 do udziału w XXVI Spotkaniu Młodych, które odbędzie się 4 czerwca 2022 r. pod hasłem: NA KRAŃCE ŚWIATA. Po przerwie związanej z pandemią wracamy również do wspólnej modlitwy w katedrze gnieźnieńskiej. Niech spotkanie na jutrzni, u źródeł chrzcielnych Polski, przy relikwiach św. Wojciecha, będzie dla nas w tym roku okazją do podziękowania za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, pasterza świętowojciechowej diecezji. Cieszę się, że bazylika prymasowska w Gnieźnie i Lednickie Pola ponownie zapełnią się młodzieżą i oczekując na spotkanie z serca błogosławię” – pisze w zaproszeniu abp Wojciech Polak.

Jutrznia Lednicka rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 9.00. Do uczestnictwa zaproszona jest młodzież z archidiecezji gnieźnieńskiej, a także grupy udające się na Lednicę i chcące wcześniej pokłonić się patronowi Polski. Z młodymi jak zawsze modlić się będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Po zakończeniu nabożeństwa dominikanie przewiozą relikwie św. Wojciecha na Pola Lednickie, gdzie będą towarzyszyć młodym podczas całego czuwania.

Tegoroczny apel poprowadzi charyzmatyczny duszpasterz, dominikanin o. Tomasz Nowak. Organizatorzy zapraszają również Ukraińców. U źródeł chrzcielnych Polski młodzież będzie tańczyć i śpiewać na chwałę Bożą oraz prosić o pokój w Ukrainie i całym świecie.

www.lednica2000.pl

27 kwietnia 2022