Września: figura poświęcona

Września i okolice były jednym z miejsc, które najbardziej ucierpiały podczas sierpniowej nawałnicy. Wichura nie oszczędziła również parafii Świętego Ducha wyrywając m.in. świerk rosnący przy kościele. Teraz w tym miejscu stanęła figura Matki Bożej Niepokalanej.

Poświęcenia figury dokonał w niedzielę 15 października proboszcz parafii ks. Kazimierz Kuczma. Wydarzenie wpisało się w parafialne obchody jubileuszowego roku fatimskiego z okazji 100. rocznicy objawień Matki Bożej. W ich ramach, podczas comiesięcznych nabożeństw fatimskich, przybliżano wiernym treść i znaczenie orędzia i tajemnic fatimskich. I właśnie o nich, umieszczonych we fragmentach na marmurowych tablicach na cokole, a w szczególności o wezwaniu do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej, ma przypominać parafianom poświęcona figura Maryi Niepokalanej. Jej opiece i matczynemu sercu proboszcz parafii zawierzył podczas niedzielnego nabożeństwa całą wspólnotę.

17 października 2017