Września: Mazowsze u Jadwigi

Mieszkańcy Wrześni, w szczególności parafii pw. św. Królowej Jadwigi, mieli wielką przyjemność posłuchać koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Koncert odbył się w pierwszą sobotę stycznia, kiedy w parafiach rozpoczęła się nowenna przed zbliżającym się nawiedzeniem obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

I jakby w łączności z tą modlitwą, obok utworów bożonarodzeniowych, zespół zaśpiewał także pieśni maryjne. Zabrzmiała m.in. Czarna Madonna (do posłuchania niżej). Chór przygotował też niespodziankę – kolędę z Islandii, którą przywiózł z jednego z ostatnich światowych koncertów.

Wrzesiński koncert odbył się z inicjatywy burmistrza Tomasza Kałużnego i proboszcza parafii pw. św. Królowej Jadwigi ks. kan. Adama Zalesiaka i stanowił prezent dla mieszkańców miasta. Wstęp był wolny, a kościół wypełniony do ostatniego stojącego miejsca. W latach ubiegłych w kościele pw. św. Królowej Jadwigi koncertowali m.in.: Ania Wyszkoni, Zakopower i Golec uOrkiestra.

7 stycznia 2020