Września: niedziela z ŚDM

Jeszcze nie tak dawno wszyscy cieszyliśmy się na wieść o tym, że Kraków, jak i cała Polska, będzie organizatorem kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Dzisiaj przygotowania do tego wydarzenia wchodzą na ostatnią prostą.

Widać to wyraźnie po zaangażowaniu parafii w naszej archidiecezji, które poświęcają jedną z niedziel na promocję ŚDM. Taka promocja odbyła się w pierwszą niedzielę Adwentu w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława BM we Wrześni (fara). Na zakończenie każdej Mszy św. wolontariusze z dekanatu Września I przybliżali historię tego wydarzenia i zachęcali do przyjęcia pielgrzymów w swoich domach. Akcent ŚDM był widoczny również w wystroju kościoła. Wielu parafian chętnie pytało o wydarzenie, a także pobierało formularze zgłoszeniowe, wyrażając tym samym chęć przyjęcia pielgrzymów pod swój dach. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku dla najmłodszych, a także wspólnych parafialnych zdjęć, które zostaną wykorzystane do dalszej promocji ŚDM we Wrześni. Kolejna niedziela z ŚDM w dekanacie Września I odbędzie się 13 grudnia w parafii pw. Świętego Krzyża we Wrześni (Lipówka).

A. Przewoźna, ks. M. Bubacz
Fot. M. Witasik, M. Rajch