Września: relikwie św. Jana Pawła II

Wrzesińska parafia pw. św. Królowej Jadwigi jest kolejną w archidiecezji gnieźnieńskiej, która otrzymała relikwie krwi św. Jana Pawła II. Ich uroczyste wprowadzenie odbyło się 12 października pod przewodnictwem bp Krzysztofa Wętkowskiego.

Biskup pomocniczy gnieźnieński poświęcił również mozaikę z wizerunkiem papieża Polaka, pod którą relikwie zostały umieszczone. W homilii przypomniał, że św. Jan Paweł II był wielkim czcicielem patronującej wspólnocie Królowej Jadwigi, którą kanonizował w 1997 roku. Relikwie wrzesińska parafia otrzymała z Krakowa, gdzie jej patronka spędziła większą część swojego życia.

Wspólnota wspominała także byłego proboszcza i budowniczego kościoła śp. Henryka Nadolnego w przypadającą 12 października pierwszą rocznicę jego śmierci. Na cmentarzu farnym, gdzie spoczywa, odbyła się modlitwa za jego duszę. Poświęcono także nowy nagrobek na mogile zasłużonego kapłana.

Wieczorem w kościele odbył się koncert chóru parafialnego.

16 października 2019