Cykl wykładów o kard. Wyszyńskim także w Wągrowcu

W poniedziałek 8 listopada o 19.00 w gnieźnieńskim seminarium duchownym odbędzie się drugie z cyklu spotkań poświęconych bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Tym razem ks. prof. Bogdan Czyżewski mówić będzie o ingresach Prymasa Tysiąclecia do Gniezna i Warszawy. Od 5 listopada wykładów będzie można posłuchać również w parafii pw. św. Wojciecha w WĄGROWCU.

Cykl wykładów jest wspólnym projektem PWSD i Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, któremu Prymas Tysiąclecia patronuje. Bezpośrednią inspiracją do ich zorganizowania była niedawna beatyfikacja kard. Wyszyńskiego, który – choć powszechnie znany – coraz częściej identyfikowany jest, zwłaszcza w młodym pokoleniu, przez pryzmat pełnionego urzędu i historycznych dokonań. Stąd pomysł, by pokazać prymasa w szerszej perspektywie, nie tylko jako wielkiego męża stanu i pasterza Kościoła, ale przede wszystkim jako człowieka, kapłana i patriotę. Prelekcje przygotował i głosi ks. prof. Bogdan Czyżewski, członek Rady Programowej wydania „Pro memoria” – zapisków Prymasa Tysiąclecia. Wstęp jest wolny.

Program wykładów w Gnieźnie

Cykl zagości również w parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu. Wykłady odbywać się będą od 5 listopada, w każdy pierwszy piątek miesiąca o 19.00 w salce Jana Pawła II w parafii pw. św. Wojciecha (Plac kard. Stefana Wyszyńskiego). Program poniżej. Zapraszamy.

3 listopada 2021