XII Koncert Prymasowski

W niedzielę 18 czerwca w katedrze gnieźnieńskiej odbył się XII Koncert Prymasowski połączony z Jubileuszem 20-lecia Letniego Festiwalu „Musica Sacra Musica Profana” w Długiej Goślinie. Koncert poprzedziła Msza święta pod przewodnictwem abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski.

Wystąpił Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki”, a także Joanna Kortylewicz (sopran), Piotr Maćkowiak (obój), z akompaniamentem Marcina Gałęskiego przy organach, pod dyrekcją Macieja Wielocha i z prowadzeniem Antoniego Hoffmanna. Artyści wykonali utwory Stefana Stuligrosza, Gulio Cacciniego, Grzegorza Gorczyckiego, Johanna Kuhauna, Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta i innych kompozytorów.

Razem z mieszkańcami Gniezna i gośćmi koncertu wysłuchali m.in.: Prymas Polski abp Wojciech Polak, abp senior Józef Kowalczyk, bp Jewgienij Zinkowski z Kazachstanu.

ks. R. Malewicz
fot. J. Andrzejewski