Z Gniezna do Dąbrówki Kościelnej

„Mama jest w Domu” – pod takim hasłem wyruszyła w sobotę 7 września piesza pielgrzymka z Gniezna do Dąbrówki Kościelnej. Wzięło w niej udział 190 mieszkańców Gniezna i okolic, w tym 7 kapłanów z gnieźnieńskich parafii i 2 kleryków PWSD.

Pielgrzymi o 9.00 zgromadzili się w katedrze, gdzie skierował do nich słowo i pobłogosławił ich na drogę proboszcz ks. kan. Przemysław Kwiatkowski. Następnie wyruszyli w 35 kilometrową trasę, składającą się z 4 etapów i 3 postojów. W drodze, poza modlitwą w osobistych intencjach oraz w intencji Ojczyzny, Gniezna i powołań do służby Bożej, pielgrzymi wysłuchali konferencji ks. Rafała Wojciechowskiego nt. tegorocznego hasła „Mama jest w Domu”. Słowo do młodych skierował też ks. Michał Bubacz, diecezjalny duszpasterz młodzieży, który przedstawił plan pracy na najbliższy rok szkolny i zaprosił wszystkich na Diecezjalne Święto Młodych KOSTKA 2024. Z grupą pielgrzymował także ks. dr hab. Mirosław Jasinski, który podzielił się ciekawą wiedzą i informacjami o tematyce biblijnej. Z grupą pielgrzymowała również młodzież z KSM oddział Gniezno, zapraszając rówieśników na swoje spotkania. Szły także rodziny z Drogi Neokatechumenalnej, które zaprosiły wszystkich na tegoroczne katechezy.

Po 19.00 pielgrzymi dotarli do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej, gdzie przywitał ich proboszcz i kustosz ks. kan. Andrzej Kaczmarek. Całość zakończyła się o 20.30 wspólną Eucharystią w intencjach pielgrzymów i Gniezna. Wieczorem pielgrzymi autokarami wrócili do pierwszej stolicy.

za FB katedra Gniezno
8 września 2024