Z odwagą ku świętości

W  dniach 23-25 lutego br. u sióstr szarytek w Gnieźnie odbyły się rekolekcje dla dzieci pod hasłem: „Z odwagą biegnijmy ku szczytom świętości”. Patronem tego trzydniowego spotkania był św. Stanisław Kostka. Rekolekcje prowadził ks. Artur Janowicz.

Tuż po rozpoczęciu rekolekcji nastąpiło powitanie i zapoznanie się grup. Następnie uczestnicy wzięli udział w Drodze  Krzyżowej przygotowanej przez kolegów i koleżanki z Buku. Piątek był również okazją do spowiedzi, na zakończenie dnia dzieci obejrzały film o św. Stanisławie Kostce. Sobota rozpoczęła się modlitwą. Po śniadaniu ksiądz Artur Janowicz wygłosił dla zebranych konferencje i odprawił Mszę św. Podczas prelekcji dzieci z uwagą wysłuchały fragmentu Ewangelii o celniku i Faryzeuszu oraz historii o mrówce Funi i słoniu Walusiu. Morałem tej historii  było, że nie możemy patrzeć na bliźniego z pogardą. Po południu na dzieci czekało wiele atrakcji.  Po odmówionym różańcu rozpoczęła się gra miejska dotycząca życia Stanisława  Kostki. Zadaniem każdej z grup było rozwiązanie szeregu zadań i rebusów, by zdobyć  literki do ułożenia cnoty św. Stanisława. Po zakończonej grze w katedrze dzieci wraz z siostrami odmówiły koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pracę w grupach zwieńczyły scenki o tematyce cnoty, ułożonej z otrzymanych liter. Wieczorem uczestnicy obejrzeli film „Jesteś wyjątkowy”. W niedzielę odbyła się Msza św. we farze. Rekolekcje były owocnym czasem, dzięki któremu dzieci mogły bliżej poznać swojego Patrona.

27 lutego 2018