Kościół wobec migrantów

„Stanowisko Kościoła w kwestii migrantów i uchodźców jest dzisiaj bardzo mocno kontestowane. Źródłem takiej postawy wiernych jest lęk, strach i niepewność” – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas debaty KAI „Kościół w Polsce wobec migrantów i uchodźców”.

W debacie zorganizowanej 24 listopada przez Katolicką Agencję Informacyjną oprócz Prymasa Polski uczestniczyli także: Agnieszka Kosowicz z Polskiego Forum Migracyjnego,  Jacek Czaputowicz, były minister spraw zagranicznych RP, bp. Krzysztof Zadarko, delegat KEP do spraw migracji oraz brat Cordian Szwarc, zastępca dyrektora Caritas Polska. Podczas dyskusji poruszono m. in. kwestie polityki migracyjnej, kryzysu humanitarnego, roli Kościoła i mediów.

Zapraszamy do obejrzenia debaty ↓↓↓

24 listopada 2021