Zagórów: Jerycho Różańcowe

Z okazji zbliżającej się kanonizacji bł. Jana Pawła II, rocznicy jego odejścia do Domu Ojca, a także u progu rekolekcji parafialnym w Zagórowie trwała całodzienna modlitwa różańcowa. Kolejne tajemnice rozważali członkowie wspólnot i stowarzyszeń kościelnych, młodzież, dzieci i rodziny.

Różańcowy „maraton” odbył się 5 kwietnia. Całodzienną modlitwę rozpoczęła poranna Msza św., po której nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odśpiewanie „Godzinek”. Po południu, w Godzinie Miłosierdzia, odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a wieczorem odśpiewano Apel Jasnogórski. U stóp Pana Jezusa i przed wizerunkiem Matki Bożej Pani Zagórowskiej modliły się poszczególne wspólnoty parafialne m.in. koła różańcowe, przedstawiciele Akcji Katolickiej, koła Caritas, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, młodzież, dzieci oraz całe rodziny. Modlący się prosili, aby duchowe bogactwo pozostawione przez Jana Pawła II wydało jak najlepsze owoce w życiu społecznych, diecezjalnym, parafialnym i rodzinnym, a także w życiu każdego człowieka. Modlili się również o światło Ducha Świętego dla wszystkich Polaków u progu kanonizacji papieża Polaka.

6 kwietnia 2014