Zakończenie roku w „Katoliku”

W piątek 22 czerwca uczniowie zakończyli kolejny rok szkolny i cieszą się już wakacjami. W Szkołach Katolickich w Inowrocławiu wręczenie świadectw poprzedziła Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi Królowej. Nagrodzono też laureatów konkursów przedmiotowych.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił dyrektor placówki ks. Jan Maćkowiak. Po wspólnej modlitwie wicedyrektor szkoły Magdalena Szewczykowska przedstawiła sprawozdanie m.in. z realizacji wielu projektów edukacyjnych, a także z działalności charytatywnej uczniów. Zaznaczyła, że szkoła „to nie tylko nauka, ale też wychowanie ku wartościom”. Następnie odczytane zostały nazwiska osób, które zajęły wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych. Uczniom wyróżniającym się w nauce dyrektor ks. Jan Maćkowiak wręczył nagrody książkowe, a i ich rodzicom listy gratulacyjne. Po uroczystości uczniowie podziękowali wychowawcom i nauczycielom za całoroczną pracę, składając na ich ręce kwiaty.

Fot. A. Reimann

24 czerwca 2018