Zakończenie roku w PWSD

W uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca zakończył się kolejny rok formacyjny w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Mszy św. w seminaryjnej kaplicy pw. Zwiastowania NMP przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak. Była to okazja do spotkania w gronie wychowawców, profesorów, kleryków i pracowników gnieźnieńskiego seminarium. Metropolita gnieźnieński przyznał, że tegoroczna uroczystość dzieje się w trojakim kontekście: dziękczynienia za cały, kończący się rok formacji, z tym wszystkim, co z sobą przyniósł, radości z włączenia do grona kandydatów do święceń trzech alumnów PWSD i rozpoczęcia nowego etapu, jakim jest kontynuowanie formacji kleryków z archidiecezji gnieźnieńskiej w seminarium poznańskim.

W czasie Eucharystii do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu:

• kl. Jakub Janiak z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Barcinie
  • kl. Bartosz Kubiak z parafii pw. MB Częstochowskiej i św. Barbary w Piechcinie
  • kl. Kamil Świątek z parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy.

Abp Wojciech Polak w homilii odniósł się do doświadczenia apostoła Piotra, który uczył się wciąż na nowo podążania za Chrystusem. Wskazał na Dzieje Apostolskie, które pokazują nam Piotra wychodzącego z więzienia, który jak gdyby zmartwychwstawał do nowej gorliwości w wierze. Do takiego zapału ewangelizacyjnego, jaki przejawiali patroni dnia, zachęcał Prymas nowych kandydatów, a także wszystkich zgromadzonych.

Od nowego roku akademickiego alumni z archidiecezji gnieźnieńskiej będą kontynuować formację do kapłaństwa w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Więcej o powyższych zmianach >>> TUTAJ

kl. Jakub Sucharski
29 czerwca 2023