Zapraszamy na Letnie Prezentacje Organowe

Rozpoczyna się piąta edycja Letnich Prezentacji Organowych czyli jedynego w kraju festiwalu młodych organistów. Od 4 lipca do końca sierpnia w każdą niedzielę o godzinie 14:00 w katedrze gnieźnieńskiej będzie można wysłuchać zarówno znanych, jak i mniej popularnych utworów z kanonu literatury organowej.

„Zapraszamy gnieźnian, pielgrzymów i turystów do uczestnictwa. Niech dźwięki muzyki organowej, rozbrzmiewające w tych odnowionych, przepięknych wnętrzach bazyliki prymasowskiej, będą przyczynkiem do głębokich przeżyć duchowych, do doświadczenia Boga, który jest źródłem piękna i dobra” – mówi ks. kan. Jakub Dębiec, przewodniczący Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, która wraz z parafią archikatedralną organizuje muzyczne przedsięwzięcie.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, wstęp na koncerty jest bezpłatny. Transmisja koncertu inauguracyjnego 4 lipca oraz kończącego cykl 29 sierpnia do obejrzenia na www.archidiecezja.pl i Facebooku archidiecezji gnieźnieńskiej. Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje Prymas Polski abp Wojciech Polak. Zapraszamy.

29 czerwca 2021