Zapraszamy na panel dyskusyjny – wstęp wolny

Czy liturgia ma jeszcze sens? Czy się nie ,,przeterminowała”? Jakie znaczenie ma dla dzisiejszych wspólnot Kościoła? Jak może wpływać na nasze życie? Czy powinniśmy ją zachować i przekazywać jej bogactwo, czy schować do skrzyni ze skarbami i zamknąć na klucz?

Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Gnieźnie zaprasza na panel dyskusyjny pt. ,,Miejsce liturgii w dziś Kościoła”, który odbędzie się 29 czerwca w auli CEF w Gnieźnie. Dyskusję poprowadzi ks. Remigiusz Malewicz, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, a rozmawiać będą: ks. Tomasz Gutowski, student liturgiki w Papieskim Ateneum Świętego Anzelma w Rzymie, s. Alicja Rutkowska, jadwiżanka wawelska, małżeństwo Agata i Robert Poturalscy, zaangażowani w Ruch Światło-Życie oraz Michał Bondyra, redaktor naczelny miesięcznika ,,Króluj nam, Chryste!”.

Panel ma charakter otwarty i bezpłatny. Przed nim o godzinie 17.00 zapraszamy na nieszpory w kaplicy CEFt, a po zakończonym panelu na poczęstunek w ogrodach seminaryjnych. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa zarówno indywidualnego, jak i grupowego pod numerem telefonu 667 631 185.

Panel odbywa się w ramach Rekolekcji liturgicznych u grobu św. Wojciecha, na które wciąż trwają zapisy. Więcej informacji na stronie CEF oraz na wydarzeniu facebookowym.

Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych!

ks. Tomasz Gutowski – 1

17 czerwca 2024