Zapraszamy na premierę

Zapraszamy na gnieźnieńską premierę filmu dokumentalno-biograficznego o abp. Henryku Muszyńskim „Prymas dialogu – In Verbo Tuo”. Projekcja filmu odbędzie się 9 października 2019 r., o godz. 18.00 w Auli Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie, ul. Kostrzewskiego 5-7. Wstęp wolny.

Obraz dokumentalno-biograficzny o ks. prof. abp. Henryku Muszyńskim ukazujący dzieciństwo i młodość spędzoną w Kościerzynie, studia seminaryjne w Pelplinie a następnie całą drogę jaką przebył od święceń kapłańskich aż po uzyskanie najwyższych godności w Kościele katolickim w Polsce. Film ukazuje imponujące i bogate życie jednego z najwybitniejszych intelektualistów Polski, jak powszechnie się mówi „budowniczego mostów” i dialogu. Dziś seniora i wybitnego Męża Stanu.

O swojej współpracy i relacjach z abp. Henrykiem Muszyńskim opowiedzieli m.in. abp Alfons Nossol, abp. Stanisław Gądecki, kard. Stanisław Dziwisz, kard. Reinhard Marx – przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, Michael Schudrich – naczelny rabin Polski, abp Sawa – prawosławny metropolita warszawski i całej Polski, ks. prof. Józef Kloch, ks. Mirosław Jasiński – osobisty sekretarz i kapelan arcybiskupa, dr Hans Gert-Petering – b. przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Burkhard Haneke z Niemiec, prof. Stanisław Krajewski, Lidia Ciecierska oraz Jerzy Buzek.

1 października 2019