ZAUFAJ DRODZE – KOSTKA 2024

W sobotę 21 września we Wrześni odbędzie się kolejne święto młodych z okazji wspomnienia patrona św. Stanisława Kostki. W programie konferencja, gra miejska, świadectwa, koncert i Msza św. pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza. Właśnie ruszyły zapisy. Do udziału zaprasza diecezjalny duszpasterz młodych ks. Michał Bubacz.

Tak jak zapowiadaliśmy: 21 września we Wrześni przeżywać będziemy ŚWIĘTO MŁODYCH KOSTKA 2024.

Hasło spotkania: ZAUFAJ DRODZE

Konferencje i cała tematyka dnia będzie prowadzić do odkrycia, że DROGĄ, której warto zaufać jest Jezus, podobnie jak to było w życiu świętego Stanisława Kostki.

Tegoroczne konferencje, jak i całość spotkania na hali poprowadzi ekipa z Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego Trzej Towarzysze na czele z br. Kryspinem (znanym m.in. z Kokotka oraz z konferencji, które głosił dla naszych maturzystów na Jasnej Górze).

Rozpoczniemy spotkanie podobnie jak przed rokiem w czterech parafiach wrzesińskich: świętej Królowej Jadwigi, świętego Kazimierza Królewicza, Świętego Ducha oraz świętego Krzyża.

Przy tych parafiach od godz. 9.30 rozpocznie się rejestracja. Zapisy trwają do 19 września, abyśmy 20 września mogli przesłać Wam informacje, która grupa do jakiej parafii się udaje. Wtedy też przekażemy szczegóły dotyczące miejsca, gdzie będą mogły parkować autokary.

O godz. 10.00 rozpocznie się katecheza dla młodych w różnych kościołach.

Od godz. 10.45 do 12.45 będzie trwała Gra Miejska. Nad jej przebiegiem czuwać będą harcerze.

Punktem docelowym spotkania będzie tradycyjnie Hala Sportowa w SSP nr 1, ul. Szkolna 1.

W tym miejscu po przybyciu wszystkich nastąpi podsumowanie gry i wygłoszonych konferencji oraz rozpocznie się świadectwo Grzegorza Czerwickiego „Nawróconego bandyty” (https://stacja7.pl/ludzie/w-wiezieniu-spedzil-12-lat-dzis-glosi-ewangelie-i-nia-zyje-grzegorz-czerwicki/), które podprowadzi do spotkania z Jezusem w Adoracji, Spowiedzi i Uwielbieniu.

Od 15.00 do 16.00 będzie przerwa obiadowa, w czasie, której młodzi będą mieli okazje indywidualnego spotkania z Grzegorzem i TAU.

Po niej rozpocznie się koncert TAU.

Całość zakończy Msza święta o godz. 17.30 w kościele farnym pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza.

Poniżej link do formularza elektronicznego:

GRUPY PARAFIALNE/DEKANALNE

Z góry dziękuję za pomoc i zaangażowanie

ks. Michał Bubacz, diecezjalny duszpasterz młodzieży

30 sierpnia 2024