Zawierzenie maturzystów

Delegacja maturzystów z archidiecezji gnieźnieńskiej razem z duszpasterzem ks. Wojciechem Orzechowskim pielgrzymowała 8 marca na Jasną Górę. Zawierzenie w parafiach i w katedrze w Gnieźnie pod przewodnictwem Prymasa Polski odbędzie się w maju.

To już drugi rocznik maturzystów, któremu pandemia uniemożliwiła wspólny wyjazd na Jasną Górę. W ubiegłym roku pielgrzymka została w całości odwołana. W tym roku do Matki Bożej pojechała delegacja młodych – trzy uczennice: Sara Wiśniewska i Konstancja Ciamciak z I LO im. św. Barbary w Chodzieży oraz Barbara Sprawka z Zespołu Szkół Budowanych w Poznaniu (parafia w Murowanej Goślinie) razem z duszpasterzem ks. Wojciechem Orzechowskim. Podczas Mszy św. sprawowanej w kaplicy Cudownego Obrazu zawierzyli siebie i swoich rówieśników Królowej Polski prosząc – jak mówił w powitaniu o. Roman Wit OSPPE – o mądrość nie tylko na czas matury, ale i na życie. Tej Bożej mądrości – jak podkreślił paulin w homilii – bardzo dziś potrzeba, także młodym, przed którymi stoi tak wiele zagrożeń. Potrzeba też odkrywania na nowo prawdziwej godności człowieka, czego uczyć się możemy od Maryi.

Na zakończenie Mszy św. młodzież odczytała Akt Zawierzenia Matce Bożej (wkrótce film).

„My, młodzi z archidiecezji gnieźnieńskiej, stajemy dziś przed Tobą, naszą Matką, Panią i Królową, by w Twoje ręce powierzyć nasze losy, naszą teraźniejszość i naszą przyszłość. Zawierzamy Ci naszą młodość, nasze dziś i nasze jutro. Chcemy podjąć odpowiedzialność za niepowtarzalny dar naszego życia. Pragniemy, aby ono miało właściwy sens i wartość. Niech będzie piękne i radosne, bogate w wiarę, nadzieję i miłość, których źródłem jest Twój Syn, Jezus Chrystus” – mówili młodzi.

Zawierzenie odbędzie się także w bliskości matur w parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej do czego zachęca Prymas Polski abp Wojciech Polak. Metropolita gnieźnieński będzie się modlił w intencji maturzystów w niedzielę 2 maja w katedrze gnieźnieńskiej. Mszę św. będziemy transmitować na www.archidiecezja.pl i www.prymaspolski.pl

8 marca 2021