Zbiórka na przenośną stację zasilania dla ukraińskiej parafii

Proboszcz parafii greckokatolickiej w Czernicy pod Lwowem zwrócił się do archidiecezji gnieźnieńskiej z prośbą o pomoc w zakupie przenośnej stacji zasilania, która pomoże w funkcjonowaniu kościoła i tamtejszej wspólnoty. Zbiórkę na ten cel organizują wspólnie Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodych. Środki przekazał już abp Wojciech Polak.

O pomoc poprosił ks. Igor Jurkiewicz, proboszcz parafii greckokatolickiej w Czernicy, niewielkiej wsi w obwodzie lwowskim, liczącej niespełna tysiąc mieszkańców. Jak napisał w liście, obecna sytuacja w całym kraju jest trudna.

„Są ogromne problemy z zasilaniem elektrycznym, które często jest odłączane. Przenośna stacja zasilania elektrycznego pomoże w funkcjonowaniu kościoła, plebanii, a także zabezpieczy inne potrzeby naszej niewielkiej, wiejskiej parafialnej wspólnoty wiernych Kościoła Katolickiego” – napisał ks. Jurkiewicz, zapewniając o modlitwie i już teraz dziękując za każde najmniejsze nawet wsparcie.

Parafia w Czernicy prosi nie o pieniądze, ale o zakup i przekazanie im wspomnianej stacji zasilania. Zbiórkę na ten cel organizują wspólnie Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Młodych. Koszt stacji to 9399 zł. Pieniądze przekazał już Prymas Polski abp Wojciech Polak.

datki można wpłacać do 23 grudnia na konto bankowe Caritas AG:
26 1020 4115 0000 9102 0050 0272 z dopiskiem ŚWIATŁO DLA UKRAINY

Jeśli możemy, przekażmy choć małą kwotę, pamiętając o środowej prośbie papieża Franciszka, by obniżyć nieco poziom świątecznych zakupów, niech to będzie „skromniejsze Boże Narodzenie, ze skromniejszymi prezentami, a to co zaoszczędzimy, wyślijmy narodowi ukraińskiemu, który jest w potrzebie”.

14 grudnia 2022