Zjazd Zarządu Towarzystwa św. Wojciecha

Celem spotkania było omówienie programu pracy formacyjnej na najbliższy rok działalności stowarzyszenia. Spotkanie to poprzedza doroczną pielgrzymkę stowarzyszenia do grobu św. patrona, która odbędzie się w sobotę, 13 września.

Wspólny zjazd rozpoczęła mszą św. sprawowaną przez asystenta Towarzystwa św. Wojciecha ks. Tomasza Głuszaka w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Brudzewie. Po Eucharystii odbyło się spotkanie robocze, podczas którego ustalono harmonogram pracy bractwa na najbliższe miesiące oraz zarysowano wstępny ramowy program obchodów 25-lecia stowarzyszenia. Na jubileuszowe obchody przewidziano rekolekcje bractwa, dni skupienia, a także pielgrzymkę w dniu 20 czerwca 2015 r. na grób  założyciela towarzystwa śp. ks. kardynała Józefa Glempa do katedry warszawskiej. Dokładnie w tym dniu minie 25 lat od podpisania dekretu erygującego Towarzystwa św. Wojciecha.

8 września 2014