Zmarł ks. Alfred Reformat

We wtorek 19 sierpnia zmarł ks. Alfred Reformat, rezydent w parafii pw. św. Floriana w Chodzieży, długoletni duszpasterz wspólnoty parafialnej w Krzycku Małym. Pogrzeb odbędzie się 23 sierpnia w Chodzieży. Zmarłego kapłana polecajmy w modlitwach Bożemu miłosierdziu.

Śp. ks. Alfred Reformat urodził się 7 sierpnia 1938 roku w Kostrzynie Wielkopolskim. Po zdaniu egzaminu dojrzałości wstąpił w 1955 roku do poznańskiego seminarium duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął 17 maja 1964 roku. Pierwszą placówką, do której został posłany jako wikariusz była parafia w Wierzenicy. W latach 1966-71 studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W następnych latach był wikariuszem w poznańskich parafiach pw. Świętego Ducha i pw. św. Wojciecha. Pełnił również obowiązki kapelana sióstr urszulanek w Pniewach oraz notariusza Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. W 1981 roku został mianowany administratorem parafii pw. Świętej Bożej Rodzicielki w Poznaniu. Trzy lata później podobną funkcję objął w parafii pw. NMP Śnieżnej w Krzycku Małym, gdzie posługiwał do 1995 roku, po czym został skierowany do pomocy w duszpasterstwie w parafii pw. św. Floriana w Chodzieży, która po reformie administracyjnej znalazła się w granicach archidiecezji gnieźnieńskiej. W chodzieskiej parafii posługiwał do śmierci.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia odbędzie się 23 sierpnia o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Floriana w Chodzieży.

20 sierpnia 2014