Zmarł ks. Andrzej Ruta

Zmarł ks. Andrzej Ruta, rezydent w parafii pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy. Kapłan urodził się 9 listopada 1961 roku w Stawianach. Święcenia kapłańskie przyjął 30 maja 1987 roku w katedrze gnieźnieńskiej z rąk Prymasa Polski kard. Józefa Glempa. Jako wikariusz posługiwał w parafiach: św. Józefa w Kołodziejewie, św. Wawrzyńca w Gnieźnie, św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy oraz Świętej Trójcy w Bydgoszczy, gdzie po przerwie spowodowanej wypadkiem, powrócił jako rezydent. W czasie pełnienia posługi kapłańskiej był m.in.: prefektem młodzieży, diecezjalnym duszpasterzem chorych i niepełnosprawnych oraz katechetą. Był również zaangażowany w działalność społeczną i charytatywną.

Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w piątek 27 sierpnia o godzinie 13:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rejowcu. Następnie pogrzeb na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Zmarłego Kapłana polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

25 sierpnia 2021