Zmarł ks. Apoloniusz Domański SDB

W piątek 10 października zmarł po długiej chorobie ks. Apoloniusz Domański SDB ze wspólnoty św. Bernarda w Lądzie n. Wartą, profesor tamtejszego Wyższego Seminarium Towarzystwa Salezjańskiego. Zmarłego kapłana polecajmy w modlitwach Bożemu miłosierdziu.

Śp. ks. Apoloniusz Domański urodził się 9 lutego 1932 roku w Mołożewie. W 1948 roku wstąpił do Towarzystwa św. Franciszka Salezego. Profesję wieczystą złożył w 1954 roku, odbywając wcześniej studia filozoficzne i rozpoczynając studia teologiczne uwieńczone w 1957 roku święceniami kapłańskimi. W latach 1958-63 studiował teologię moralną na KUL. W 1965 roku przyjechał do Lądu, gdzie do 1966 roku wykładał w tamtejszym seminarium duchownym Towarzystwa Salezjańskiego. Był również profesorem i duszpasterzem akademickim w Warszawie i Łodzi. Do Lądu wrócił w 1980 roku podejmując ponownie obowiązki wykładowcy. Zmarł w wieku 82 lat w szpitalu w Słupcy.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 14 października o godzinie 11.00 w Lądzie n. Wartą.

10 października 2014