Zmarł ks. Gabriel Kozikowski

Zmarł ks. Gabriel Kozikowski, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Bardzie. Modlitwa przy trumnie zmarłego kapłana odbędzie się w poniedziałek 28 sierpnia w ADKS. Uroczystości pogrzebowe we wtorek 29 sierpnia we farze we Wrześni pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

Śp. ks. Gabriel Kozikowski urodził się 24 marca 1933 roku w Wągrowcu. Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 1958 roku w katedrze gnieźnieńskiej z rąk bł. Stefana Wyszyńskiego. Był wikariuszem w parafiach: Nakło nad Notecią, Rogowo, Gniezno parafia pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana, Pleszew, Strzydzewiec, Srebrna Góra, Bydgoszcz parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Janowiec Wielkopolski, Kotlin i Mąkowarsk. W roku 1973 został mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Bardzie, gdzie duszpasterzował przez 28 lat, do 2001 roku. Będąc na emeryturze pozostawał bardzo aktywny. Do 2018 roku pomagał w parafii farnej we Wrześni. Od 2018 roku do śmierci mieszkał w ADKS w Gnieźnie. Przeżył 90 lat, w tym 65 w kapłaństwie.

…anielski orszak niech twą duszę przyjmie…

Modlitwa przy trumnie zmarłego kapłana odbędzie się w poniedziałek 28 sierpnia o 16.00 w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza.

Uroczystości pogrzebowe celebrowane będą we wtorek 29 sierpnia o 11.00 w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława BM (fara) we Wrześni pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

Fot. parafia pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie
24 sierpnia 2023