Zmarł ks. kan. Tadeusz Zabłocki

Zmarł ks. kan. Tadeusz Zabłocki, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w latach 1968-2007.

Wprowadzenie trumny do kościoła Nawrócenia św. Pawła w Solcu Kujawskim w niedzielę, 16 czerwca, o godz. 16.00. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Włodarczyka rozpoczną się w poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 12.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim.

Ksiądz Tadeusz Zabłocki urodził się 2 stycznia 1931 roku w Januszowej (powiat Nowy Sącz). W latach 1952-1958 był alumnem Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia diakonatu przyjął 1 marca 1958 roku w katedrze gnieźnieńskiej z rąk biskupa Lucjana Bernackiego, a kapłańskie 31 maja 1958 roku z rąk abp. Prymasa Tysiąclecia – Stefana kard. Wyszyńskiego.

Jako wikariusz pracował w parafiach: św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej, św. Mikołaja w Witkowie, św. Wojciecha w Wilkowyi, św. Andrzeja Boboli w Lubini Małej. W latach był 1968-2007 był proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim Będąc na emeryturze służył do ostatnich dni w parafii Nawrócenia św. Pawła w Solcu Kujawskim.

diecezja bydgoska
13 czerwca 2024