Zmarł ks. kanonik Bogumił Stachowiak

Zmarł ks. kanonik Bogumił Stachowiak, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem biskupa bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka, rozpoczną się w poniedziałek, 7 marca, o godz. 11.00 w Paterku.

Śp. ks. Bogumił Stachowiak urodził się 7 marca 1947 roku w Skrzetuszewie. Święcenia diakonatu przyjął w gnieźnieńskiej katedrze 3 maja 1971 roku, a prezbiteratu 10 czerwca 1972 roku. Pełnił posługę wikariusza w parafiach: św. Doroty w Rogowie, NMP z Góry Karmel i Matki Boskiej Ostrobramskiej w Bydgoszczy. Od 1987 do 2012 roku był pierwszym proboszczem i budowniczym wspólnoty Matki Bolesnej w Paterku. Był kanonikiem gremialnym Kapituły Katedralnej Diecezji Bydgoskiej, wicedziekanem i dziekanem nakielskim, wizytatorem nauki religii. Wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego Kapłana do świątyni w Paterku nastąpi, w niedzielę, 6 marca, o godz. 16.00. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Włodarczyka, rozpoczną się w poniedziałek, 7 marca, o godz. 11.00 w Paterku.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

źródło: diecezja bydgoska

1 marca 2022