Zmarł ks. Karol Brud

W środę 17 września w godzinach wieczornych zmarł nagle ks. Karol Brud, długoletni, urzędujący proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Młodojewie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 września w Młodojewie, pochówek zaś na cmentarzu w Golinie.

Śp. ks. Karol Brud urodził się 31 stycznia 1956 roku w Golinie. Po ukończeniu w 1975 roku Liceum Ogólnokształcącego w Koninie wstąpił do Seminarium Duchownego we Włocławku. Święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca 1982 roku z rąk ówczesnego ordynariusza diecezji włocławskiej bp. Jana Zaręby. Posługę kapłańską rozpoczął jako wikariusz w parafii w Skulsku. W kolejnych latach był wikariuszem w Zduńskiej Woli (1985-1987), Piotrkowie Kujawskim (1987-1988), w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole (1988-1991), w parafii pw. św. Józefa we Włocławku (1991-1992) oraz w parafii w Ciechocinku. W 1993 roku został mianowany proboszczem parafii pw. MB Częstochowskiej w Kozach, który to urząd sprawował do 2001 roku. W tymże roku został posłany jako proboszcz do parafii pw. św. Mikołaja w Młodojewie leżącej przed reformą administracyjną w granicach diecezji włocławskiej. Od 2003 do chwili śmierci pełnił obowiązki wicedziekana dekanatu słupeckiego.

Wprowadzenie ciała zmarłego do kościoła parafialnego w Młodojewie odbędzie się w piątek 19 września o godzinie 18.00. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w sobotę 20 września o godzinie 13.00 również w kościele parafialnym w Młodojewie. Po jej zakończeniu trumna z ciałem zmarłego kapłana przewieziona zostanie do Goliny i złożona w kapłańskim grobowcu na tamtejszym cmentarzu. Zmarłego kapłana polecajmy w modlitwie Bożemu miłosierdziu.

18 września 2014