Zmarł ks. Leszek Zakrzewski

Śp. ks. Leszek Zakrzewski urodził się 9 grudnia 1930 roku w Łobżenicy. Liceum o profilu humanistycznym ukończył w Złotowie. Należał w tym czasie również do harcerstwa. Po maturze wstąpił do gnieźnieńskiego seminarium duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął 1 lipca 1956 roku w katedrze w Poznaniu z rąk bp. Franciszka Jedwabskiego. Jako wikariusz został skierowany najpierw do parafii pw. św. Jakuba w Wągrowcu. Był również wikariuszem w Gołańczy, Ślesinie, Gnieźnie, Korytach, Bydgoszczy i ponownie w Wągrowcu, w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W 1969 roku, decyzją kard. Stefana Wyszyńskiego, został skierowany do Jabłówka, gdzie nie było jeszcze samodzielnej parafii. Po latach wspominał, że do wsi zawiózł go sam Prymas, wysadził przed kościołem i powiedział, że skoro był harcerzem, to sobie poradzi. Na początek może rozbić namiot, a później ludzie jakoś pomogą. Takie to były czasy. I tacy, ludzie, którzy od razu pomogli. W 1974 roku erygowano w Jabłówku parafię, której śp. ks. Zakrzewski został pierwszym proboszczem. W Jabłówku duszpasterzował przez 42 lata, do 81 roku życia, kiedy przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Księży Seniorów w Gnieźnie.

Wprowadzenie i modlitwa przy trumnie zmarłego kapłana odbędzie się w środę 24 kwietnia o godzinie 17.00 w Jabłówku. Uroczystości pogrzebowe w czwartek 25 kwietnia o godzinie 11.00 również w parafii w Jabłówku pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia.

Zmarłego kapłana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Fot. FB Jabłówko

22 kwietnia 2019