Zmarł ks. płk Tadeusz Łukaszczyk

Zmarł ks. płk w stanie spoczynku Tadeusz Łukaszczyk, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. pod przewodnictwem abp. Tomasza Pety w kościele Świętej Trójcy w Łobżenicy w środę, 9 lutego, o godz. 11.00.

Syn Franciszka i Marii z d. Thomas, urodził się 15 lipca 1951 roku w Łobżenicy. Święcenia diakonatu przyjął w gnieźnieńskiej katedrze 21 czerwca 1975 roku, a prezbiteratu 5 czerwca 1976 roku.

Był kapelanem uczelni wojskowych, autorem artykułów naukowych z pedagogiki i etyki oraz kilku książek. Pełnił posługi w parafiach wojskowych w Chełmnie, Legnicy i Morągu. Był notariuszem Sądu Biskupiego Diecezji Bydgoskiej.

Msza św. pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Włodarczyka będzie sprawowana w Domu Księży Emerytów św. Jana Pawła II w Bydgoszczy (ul. Tragerów 1) we wtorek, 8 lutego, o godz. 17.00.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

źródło: diecezja bydgoska
7 lutego 2022