Zmarł ks. prałat Jan Koziński

W niedzielę 12 stycznia zmarł ks. prałat Jan Koziński, długoletni proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli i św. Antoniego z Padwy w Złotnikach Kujawskich. Przeżył 87 lat, 62 lata w kapłaństwie. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu miłosierdziu.

Śp. ks. prałat Jan Koziński urodził się 27 października 1926 roku w Kamionce (parafia Ostrowite Prymasowskie). Po ukończeniu Liceum im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie wstąpił do Prymasowskiego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 19 maja 1951 roku z rąk bp. Lucjana Bernackiego. Posługiwał jako wikariusz w parafiach w: Strzelnie, katedralnej w Gnieźnie i św. Wawrzyńca w Gnieźnie pełniąc jednocześnie funkcję notariusza Kurii Metropolitalnej. W roku 1956 został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Zabartowie. Po siedmiu latach ówczesny metropolita gnieźnieński abp Stefan Wyszyński ustanowił go proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli i św. Antoniego z Padwy w Złotnikach Kujawskich, gdzie duszpasterzował blisko czterdzieści lat, do chwili przejścia na emeryturę. Pełnił również funkcję wicedziekana dekanantu inowrocławskiego II i dziekana dekanantu złotnickiego. Ostatnie dwanaście lat życia spędził w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę 15 stycznia Mszą św. żałobną z nieszporami o godzinie 16.00 w kaplicy Archidiecezjalnego  Domu Księży Seniorów w Gnieźnie. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w czwartek 16 stycznia o godzinie 11.00 w kościele parafialnym w Złotnikach Kujawskich pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego. Po Eucharystii nastąpi złożenie do grobu na cmentarzu parafialnym. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu miłosierdziu.

12 stycznia 2014