Zmarł ks. prałat Ryszard Maciejowski

Zmarł ks. prałat Ryszard Maciejowski, emerytowany proboszcz parafii pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie.

Śp. ks. Ryszard Maciejowski urodził się 1 sierpnia 1933 roku w miejscowości Kąpiel (parafia Ostrowite). Ukończywszy seminarium duchowne we Włocławku, został wyświęcony na kapłana 14 czerwca 1957 roku we Włocławku. Posługiwał jako wikariusz w parafiach: Korczew, Iwanowice, Konin, Wistka Szlachecka, Lipno, Rzgów (diecezja włocławska). Był administratorem parafii Łążyń i Wilczyn. W 1984 roku został mianowany administratorem, a w 1986 roku proboszczem parafii pw. śś. Ap. Piotra i Pawła w Zagórowie. Urząd ten pełnił do osiągnięcia wieku emerytalnego w 2008 roku. Przez wiele lat – od 1984 roku – był dziekanem dekanatu zagórowskiego. W 1990 roku ówczesny biskup włocławski Henryk Muszyński obdarzył go godnością kanonika gremialnego Kapituły Uniejowskiej; był również Kapelanem Jego Świątobliwości. W latach emerytury mieszkał  i posługiwał w Zagórowie.

Msza św. z wprowadzeniem trumny do kościoła parafialnego w Zagórowie odbędzie się w niedzielę 30 czerwca o godz. 17.00 pod przewodnictwem bpa Radosława Orchowicza. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka rozpoczną się w poniedziałek 1 lipca o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Zagórowie.

Zmarłego kapłana polecamy Bożemu Miłosierdziu

26 czerwca 2024