Zmarł ks. prałat Stefan Bryll

W niedzielę 22 lutego, w wieku 82 lat zmarł ks. prałat Stefan Bryll, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej, proboszcz tamtejszej parafii pw. Przemieniania Pańskiego w latach 1983-2007. Zmarłego kapłana powierzajmy w modlitwach Bożemu miłosierdziu.

Ksiądz Stefan Bryll urodził się 18 sierpnia 1932 roku w Bydgoszczy. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze gnieźnieńskiej z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego 31 maja 1958 roku. Jako wikariusz posługiwał na parafiach w Bydgoszczy, Gnieźnie oraz Wilkowyji. Był proboszczem parafii NMP Królowej Polski w Cierpicach (1968-1983) oraz parafii Przemieniania Pańskiego w Bydgoszczy (1983-2007). Mianowany Kapelanem Jego Świątobliwości 15 listopada 1992 roku.

Wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego nastąpi w środę, 25 lutego, o godz. 16 w bydgoskiej parafii Przemienienia Pańskiego w Opławcu (ul. Sanatoryjna 45). Modlitwom przewodniczyć będzie bp pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej Krzysztof Wętkowski. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Jana Tyrawy rozpoczną się w czwartek, 26 lutego, o godz. 11 w kościele Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy. Następnie ciało zmarłego Kapłana spocznie na cmentarzu Nowofarnym w Bydgoszczy przy ulicy Artyleryjskiej.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

źródło: www.diecezja.bydgoszcz.pl

23 lutego 2015