Zmarła s. Konsolata Biegańska CSSE

W 68. roku profesji zakonnej zmarła s. Konsolata Krystyna Biegańska ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, przez ponad 20 lat posługująca w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie, wcześniej przełożona domu zakonnego elżbietanek w Strzelnie.

Śp. s. Konsolata Biegańska urodziła się 5 marca 1933 roku w miejscowości Gradowice na terenie archidiecezji poznańskiej. Miała dziesięcioro rodzeństwa. Do Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety wstąpiła w 1950 roku. Pierwszą profesję złożyła w 1953 roku w Poznaniu, śluby wieczyste natomiast w 1958 roku we Wrocławiu. Przez 25 lat pracowała w poznańskim Wydawnictwie św. Wojciecha przy dwumiesięczniku homiletycznym „Biblioteka Kaznodziejska” (1959-1984). Następnie była przełożoną domu zakonnego elżbietanek w Strzelnie (1984-1997) i w Śremie (1997-1998). W 1998 roku rozpoczęła posługę w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie, gdzie posługiwała i mieszkała do dnia śmierci 27 listopada 2021.

Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w środę 1 grudnia o godz. 10.00 w kaplicy pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie pod przewodnictwem ks. kan. Zbigniewa Przybylskiego, wikariusza generalnego. Następnie złożenie do grobu na cmentarzu św. Piotra w Gnieźnie (kondukt pogrzebowy wyruszy od bramy cmentarnej, od strony ul. Kłeckoskiej).

Zmarłą Siostrę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

27 listopada 2021