Zmarła śp. Bronisława Wróbel

W wieku 96 lat zmarła śp. Bronisława Wróbel. Od 1957 roku przez blisko 40 lat pracowała w Wydziale Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. W 1993 roku została wyróżniona papieskim odznaczeniem „Bene merenti”, zaś w 2015 roku medalem „Zasłużony dla Archidiecezji Gnieźnieńskiej”.

Śp. Bronisława Wróbel urodziła się 1 września 1926 roku w Niedertrebrze. Studium Katechetyczno-Wychowawcze w Instytucie Katolickim we Wrocławiu ukończyła w 1951 roku, zaś studia na Wydziale Kultury Chrześcijańskiej w roku 1955. Licencjat z teologii uzyskała w roku 1973 na podstawie pracy: Nauka dokumentów soborowych i posoborowych Kościoła o tajemnicy Eucharystii a współczesne katechizmy katolickie. Od 1 lipca 1957 rozpoczęła pracę w Wydziale Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie w charakterze instruktorki katechetycznej. W tym czasie prowadziła liczne szkolenia metodyczne dla katechetów zakonnych i świeckich oraz dni skupienia służące doskonaleniu warsztatu katechetycznego. Była wizytatorem nauczania religii. Brała udział w opracowywaniu pomocy dla katechetów wydawanych przez Wydział Katechetyczny. Powierzone zadania podejmowała z wielkim zaangażowaniem, gorliwie i sumiennie. W uznaniu zasług 12 maja 1993 roku papież Jan Paweł II wyróżnił Panią Bronisławę odznaczeniem „Bene merenti”. Z kolei 24 października 2015 roku za wieloletnią pracę w Wydziale Katechetycznym, abp Wojciech Polak Prymas Polski przyznał Pani Bronisławie Wróbel medal „Zasłużony dla Archidiecezji Gnieźnieńskiej”.

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza rozpoczną się Mszą św. w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Gnieźnie, w czwartek 27 października o godz. 13.00. Następnie złożenie do grobu na cmentarzu św. Piotra.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

W ubiegłym roku Pani Bronisława Wróbel wystąpiła w dokumencie „Prymas Wyszyński – wątek gnieźnieński”:

25 października 2022