Żnin: 30-lecie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

W sobotę 9 marca w żnińskiej farze odbyła się Msza św. z okazji jubileuszu 30-lecia powstania w parafii Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Żniński oddział powstał 14 lutego 1994 roku z inicjatywy ks. Rafała Wnuka po pielgrzymce rodzin na Jasną Górę.

Głównym celem stowarzyszenia jest wspomaganie rodzin katolickich w kształtowaniu ich życia małżeńskiego i rodzinnego oraz formowanie ich postawy apostolskiej zgodnie z zasadami Ewangelii, wyrażonymi w nauczaniu Kościoła katolickiego. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich angażuje się w życie parafii m.in. poprzez prowadzenie procesji fatimskich i adoracji przy Grobie Pańskim, a także inicjowanie innych przedsięwzięć o zasięgu parafialnym. Stowarzyszenie organizuje również pielgrzymki małżeństw i rodzin na Jasną Górę oraz wyjazdy do miejsc świętych, a w lipcu pałuckie rekolekcje w drodze. Ponadto w każdą drugą środę miesiąca członkowie uczestniczą w spotkaniu formacyjnym. Obecnie żniński oddział Stowarzyszenie Rodzin Katolickich liczy ok. 40 członków i sympatyków. Duchową opiekę nad wspólnotą pełni ks. Łukasz Goroński.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. prałat Tadeusz Nowak, a homilię wygłosił i okolicznościowy list Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka odczytał ks. Hubert Wiśniewski – referent duszpasterstwa rodzin AG. Eucharystię koncelebrowali liczni kapłani, którzy niegdyś posługiwali w SRK oddział Żnin.

M. Łaniecka
Fot. M. Łaniecka