Żnin: „Paczuszka dla maluszka”

W parafii pw. św. Marcina w Żninie odbyła się akcja charytatywna „Paczuszka dla maluszka” organizowana przez Fundację Małych Stópek z siedzibą w Szczecinie. Jest to organizacja pro-life, działająca na rzecz ochrony nienarodzonego dziecka, promująca odpowiedzialne rodzicielstwo, edukująca młodzież, a także świadcząca pomoc dla kobiet w ciąży, będących w trudnej sytuacji materialnej.

Jak informuje Karolina Kuś, koordynatorka akcji, zbiórka prowadzona była od pierwszej do czwartej niedzieli Adwentu w Szkole Podstawowej w Brzyskorzystwi oraz za zgodą proboszcza ks. Piotra Rutkowskiego, w kościele pw. św. Marcina w Żninie. Darczyńcy, przynosili paczki z artykułami do pielęgnacji niemowląt, pampersami, proszkami, płynami do prania oraz zabawkami i słodyczami dla dzieci. Symbolicznym podziękowaniem dla nich była bombka, którą mogli wybrać spośród 120 przygotowanych przez organizatorów i zawieszonych na choinkach, i którą teraz mogą ozdobić świąteczne drzewko we własnych domach. Odzew był ogromny i jak przyznaje Karolina Kuś, zaskoczył samych organizatorów. Zebrano osiem 120-litrowych worków wypełnionych pampersami oraz około 150 paczek z pozostałymi artykułami. Dary trafią do najbliższych placówek, w których znajdują się potrzebujące dzieci. W tym wypadku jest to NZOZ Dom Sue Ryder prowadzony przez PALLMED Sp. z o.o., Hospicjum Domowe dla Dzieci w Bydgoszczy.

20 grudnia 2021