Prymas na Dzień Życia Konsekrowanego

„Dzień ten jest sposobnością dla nas wszystkich do wyrażenia wdzięczności siostrom, ojcom i braciom za ich posługę, jak również do modlitwy w ich intencji. Są oni bowiem nam potrzebni, aby ukazywać ojcowskie oblicze Boga i macierzyńskie oblicze Kościoła, budząc w nas tym samym Boże życie i nadzieję”.

Publikujemy komunikat Prymasa Polski ↓↓↓

Siostry i Bracia!

W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu, w Katedrze Gnieźnieńskiej, we Mszy św. o godz. 12.00, której będę przewodniczył, uczestniczyć będą członkowie zakonów, zgromadzeń i instytutów życia konsekrowanego, pracujący obecnie w Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Dzień ten jest sposobnością dla nas wszystkich do wyrażenia wdzięczności siostrom, ojcom i braciom za ich posługę, jak również do modlitwy w ich intencji. Są oni bowiem nam potrzebni, aby ukazywać ojcowskie oblicze Boga i macierzyńskie oblicze Kościoła, budząc w nas tym samym Boże życie i nadzieję (por. VC 105). Zachęcam do gorącej modlitwy i pamięci o nich w tym dniu. Zbierane w parafiach podczas Mszy świętych w Święto Ofiarowania Pańskiego ofiary przeznaczone będą jako pomoc dla klasztoru Sióstr karmelitanek bosych w Gnieźnie.

Także w najbliższym tygodniu – po wielu miesiącach oczekiwania – rozpoczynamy ostatni etap duchowego przygotowania do spotkania z Matką Bożą, która przybędzie do naszej Archidiecezji w znaku Jasnogórskiego Obrazu. Jego wyrazem niech będą wspólnotowo przeżywane pierwsze soboty miesięcy, które nas dzielą od rozpoczęcia Nawiedzenia. Gromadźmy się w te dni w naszych kościołach parafialnych na modlitewnym czuwaniu. Niech udział w Eucharystii, modlitwa różańcowa, rozważanie myśli bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Apel Jasnogórski będą nam w tym pomocą. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich — duszpasterzy i wiernych — do podjęcia tego etapu przygotowań, tak w wymiarze parafialnym, jak również i indywidualnym.

Na owocne przeżywanie Święta Ofiarowania Pańskiego oraz czasu duchowego przygotowania do spotkania z Matką Bożą w znaku Jasnogórskiego Obrazu z serca błogosławię.

Fot. Archidiecezja Gnieźnieńska, Karmel Gniezno

30 stycznia 2022