Skupienie kapłanów

W pierwszą sobotę Wielkiego Postu (17 lutego) w kościołach: św. Krzyża we Wrześni, św. Wojciecha w Wągrowcu, Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu oraz w kaplicy Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Gnieźnie odbędzie się modlitewne czuwanie dla duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej.

Publikujemy zaproszenie Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka

Drodzy Synowie w Chrystusowym Kapłaństwie!

Zapraszam Was do udziału we wspólnym czuwaniu modlitewnym rozpoczynającym Wielki Post. Odbędzie się ono w sobotę 17 lutego w godz. 10.00-11.30, w czterech miejscach archidiecezji:

• kościół par. pw. św. Krzyża we Wrześni (ul. Świętokrzyska 20), prowadzący spotkanie: o. Rafał Zarzycki OFMConv, magister postulatu Ojców Franciszkanów w Gnieźnie
  • kościół par. pw. św. Wojciecha w Wągrowcu (pl. Kard. St. Wyszyńskiego 1), prowadzący spotkanie: ks. Michał Adamczyk, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy
  • kościół par. pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu (al. 800-lecia 23), prowadzący spotkanie: o. Kamil Grzegorz Paczkowski OFM, gwardian, proboszcz i kustosz w par. pw. św. Bonawentury w Pakości
  • kaplica Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Gnieźnie (ul. Seminaryjna 2), prowadzący spotkanie: ks. O’Dogherty Jan, z Opus Dei w Poznaniu.

Program Czuwania będzie podobny jak w ubiegłych latach, czyli z konferencją, indywidualną i wspólnotową modlitwą oraz czasem na Spowiedź św. Organizatorzy skupienia proszą o przywiezienie ze sobą brewiarzy na przedpołudniową Modlitwę w ciągu dnia. Ufam, że kierowani słowem Bożym odnajdziemy na nowo miłość Boga, abyśmy mogli w Duchu Świętym przeżywać czas Wielkiego Postu, stając się wiernymi sługami łaski Bożej.

Z ojcowskim błogosławieństwem

Fot. KEP