Słupca: kolędy i pastorałki

W kościele pw. bł Michała Kozala BM w Słupcy odbył się 17 stycznia XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek. Zaśpiewały chóry z Lichenia, Powidza, Zagórowa i gospodarz spotkania Chór „Kanon” ze Słupcy.

Słupecki Przegląd Kolęd i Pastorałek ma już ugruntowaną pozycję i stałe miejsce w kalendarzu miejskich i parafialnych uroczystości. To może dopiero, a może już szesnaście lat wspólnego kolędowania. W tym roku zaproszenie przyjęły cztery chóry: Chór „Virtus Dei” z Lichenia z dyrygentem Czesławem Fijałkowskim, Żeński Chór „Sonata” z Powidza z dyrygent Haliną Ganińską, Chór „Cantabile” z Zagórowa pod dyrekcją Aleksandry Koronkowskiej oraz gospodarze przeglądu Miejski Chór „Kanon” z dyrygent Agatą Gierłowską- Nowicką. Niedzielne śpiewanie było sposobnością, by jeszcze przez chwilę pozostać w klimacie świąt Bożego Narodzenia.

Fot. K. Rybicka

18 stycznia 2016