Archidiecezjalne Forum Duszpasterskie TRANSMISJA

Zapraszamy na transmisję części konferencyjnej i dyskusyjnej Archidiecezjalnego Forum Duszpasterskiego, które w najbliższą sobotę 28 października odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. Zapraszamy również do osobistego uczestnictwa. Spotkanie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych.

Program forum podzielono na trzy bloki. W ramach pierwszego uczestnicy wysłuchają świadectw i prelekcji nawiązujących do tematyki spotkania. O tym co znaczy „uczestniczę” z perspektywy młodych ludzi mówić będzie jedna z uczestniczek tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Nie zabraknie też świadectwa małżonków, którzy opowiedzą w jaki sposób odkrywali łaskę i misję sakramentu zaślubin. Z kolei Anna i Janusz Wardakowie dotkną trudnego i doświadczanego przez wiele rodzin problemu odchodzenia dzieci od wiary. W pierwszej części forum głos zabiorą także: znany rekolekcjonista i publicysta ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak oraz ceniony wykładowca, autor esejów i książek, laureat nagrody dziennikarskiej „Ślad” ks. dr hab. Andrzej Draguła. Czytaj >>> prelegenci. Tematyka ich wystąpień nawiązywać będzie do założeń zbliżającego się roku duszpasterskiego oraz wspomnianych już wyzwań czyli m.in. kwestionowania misji i odchodzenia ze wspólnoty Kościoła. Drugi blok zaplanowano jako panel dyskusyjny przy czym głos oddany zostanie nie tylko prelegentom, ale także uczestnikom. Będzie to okazja do zadania pytań, ale i podzielenia się własną refleksją na podejmowane tematy. Trzecią część – modlitewną wypełni adoracja Najświętszego Sakramentu.

>>> FORMULARZ zgłoszeniowy

27 października 2023