Dekanat gnieźnieński II prosił o powołania

W czwartek 22 lutego w katedrze gnieźnieńskiej o nowe powołania modlili się wierni i kapłani z dekanatu gnieźnieńskiego II z dziekanem ks. Krzysztofem Walkowskim i wicedziekanem ks. kan. Krzysztofem Woźniakiem. Mszy św. przewodniczył ks. inf. Bogdan Czyżewski, a homilię wygłosił diecezjalny duszpasterz powołań ks. Marcin Wawrzyniak.

Inicjatywa dekanalnych modlitw o powołania u grobu i relikwii św. Wojciecha podjęta została na jednym ze spotkań księży dziekanów. Jak pisał później w liście do kapłanów i parafii abp Wojciech Polak, pośród różnych wyzwań, z jakimi mierzy się dziś Kościół, brak kandydatów do kapłaństwa i życia zakonnego jest jednym z najboleśniejszych i coraz bardziej odczuwalnych. Dlatego tak potrzebne jest świadectwo wiary kapłanów, ale i modlitewne wsparcie młodych ludzi, aby potrafili przyjąć Boży plan na ich życie. „Niech ci, których Jezus wzywa, odnajdą w nas wypróbowanych przyjaciół i towarzyszy drogi” – prosił Prymas Polski.

Dekanalna sztafeta modlitewna rozpoczęła się 7 września i potrwa do 20 czerwca 2024 roku. Harmonogram modlitwy poszczególnych dekanatów >>> TUTAJ

Fot. Michał Osiński
23 lutego 2024