Gniezno: rozpoczyna się przygotowanie do powołania Kaplicy Wieczystej Adoracji

W niedzielę 3 marca w parafii bł. Jolenty w Gnieźnie rozpocznie się przygotowanie do powołania pierwszej w mieście św. Wojciecha Kaplicy Wieczystej Adoracji. Kaplice takie w archidiecezji gnieźnieńskiej istnieją już w parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie oraz w parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu.

Misja czyli przygotowanie do powołania Kaplicy Wieczystej Adoracji w danym miejscu trwa zwykle trzy miesiące. W tym czasie oprócz spraw organizacyjnych trwa poszukiwanie osób adorujących czyli tych, którzy zgłoszą gotowość adoracji w konkretnym terminie, przy czym nie ogranicza się to tylko do parafian. Zgłosić może się każdy, kto szuka spotkania z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

Czas przygotowania to także czas modlitwy, głębokich świadectw i poruszeń serc. W parafii i w dekanacie gościć będą księża oraz osoby świeckie, którzy uczestniczą już w dziele wieczystej adoracji w innych częściach naszego kraju.

Podczas pierwszego spotkania w niedzielę 3 marca gościem w parafii pw. bł. Jolenty będzie ks. Maksymilian Kamza, proboszcz parafii pw. św. Jana XXIII w Komornikach oraz asystent kościelny Fundacji Adoremus Te Christe, której celem jest otwieranie kaplic 24h/7 w całej Polsce.

W trakcie Mszy św. ks. Maksymilian podzieli się swoimi myślami oraz doświadczeniem adoracji Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Jak obecność przy Sercu Boga może wpłynąć na nasze życie? Dlaczego adoracja jest tak ważna w dzisiejszych czasach? Co towarzyszy adorującym, którzy postanowili trwać 1 godzinę w tygodniu przy Panu?

Zapraszamy 3 marca do kościoła pw. bł. Jolenty w Gnieźnie na Msze św. o 8:00, 10:00, 12:00, 18:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w archidiecezji gnieźnieńskiej → TUTAJ
Strona o wieczystej adoracji → TUTAJ