Wielkopostny dzień skupienia dla Róż Różańcowych

W sobotę 24 lutego w sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw odbył się wielkopostny Dzień Skupienia dla osób należących do Żywego Różańca rejonu inowrocławskiego. Skupienie w tym samym dniu odbyło się również u Paulinów w Wągrowcu, w sanktuarium w Biechowie oraz u bł. Jolenty w Gnieźnie.

Motywem przewodnim przeżywanego dnia skupienia była „Modlitwa”, o której podczas konferencji w Markowicach mówił proboszcz i kustosz ks. Rafał Białek. W trakcie spotkania członkowie Róż Różańcowych uczestniczyli w Mszy św., a wcześniej adorowali Najświętszy Sakrament i odmówili różaniec.

Koła Żywego Różańca to formacja typowo modlitewna. Stowarzyszenie zostało założone przez tercjarkę dominikańską Służebnicę Bożą Paulinę Jaricot († 1862) w Lyonie w 1826 r. Zaczęła ona organizować piętnastoosobowe grupy, nazwane później „żywymi różami”. Każda z osób tworzących piętnastkę zobowiązywała się do odmawiania jednej tajemnicy – wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec. Wszystkich członków róży dotyczy taka sama zasługa, jak gdyby odmówili cały różaniec.

25 lutego 2024