Po raz pierwszy Misterium Męki Pańskiej wystawiono w Chodzieży. Pasyjny spektakl z elementami nawiązującymi do współczesności przygotowały wspólnie dwie chodzieskie parafie: pw. Nawiedzenia NMP i św. Floriana. Główne role zagrała młodzież.
Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w związku z rozpoczęciem prac nad projektem ustawy o medycznym wspomaganiu prokreacji (in vitro). Jak zauważają biskupi, „jego twórcy uczynili wiele, by ukryć prawdziwe intencje oraz radykalizm rozwiązań”.
Z Murowanej Gośliny do sanktuarium Matki Bożej w Dąbrówce Kościelnej. Blisko osiemdziesiąt osób z obu goślińskich parafii przeszło w piątek 28 marca tę 14-kilometrową trasę rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa.
W Niedzielę Palmową odbył się w gnieźnieńskiej farze koncert pieśni pasyjnej. Obok Chóru im. Św. Ojca Pio zaprezentował się także Męski Zespół Kameralny „Szpaki”. Wszystkich zebranych powitał ks. kan. Maciej Lisiecki, a koncert poprowadził ks. Piotr Halczuk.
Ostatnia Wieczerza, rozprawa przed Piłatem, droga na Golgotę – już po raz trzynasty mieszkańcy Szamocina rozważali Mękę Jezusa uczestnicząc w Niedzielę Palmową w Misterium Męki Pańskiej. Pasyjne przedstawienie wystawiono też w Kruszwicy.
U bł. Kozala w Słupcy prezentacja najpiękniejszych palm i spotkanie podopiecznych Caritas, w Lądku konkurs na najładniejszą palmę ekologiczną, u bł. Radzyma w Gnieźnie procesja z palmami ulicami osiedla – Niedziela Męki Pańskiej zwana popularnie Niedzielą Palmową rozpoczęła Wielki Tydzień.
Żeńskie zgromadzenia zakonne z archidiecezji gnieźnieńskiej modlą się w intencji Światowych Dni Młodzieży. Modlitewna sztafeta rozpoczęła się w Niedzielę Palmową i potrwa do lipca przyszłego roku. Towarzyszy jej peregrynacja miniaturowych kopii znaków ŚDM po zgromadzeniach.
Blisko ośmiuset młodych spotkało się w Gnieźnie na diecezjalnych obchodach ŚDM. „Wszystko rozgrywa się nie na zewnątrz nas, ale w naszym sercu. A serce może być śmietnikiem pełnym tego, co uważamy za nasze własne skarby, ale może też być wolne i czyste” – mówił do nich Prymas Polski.
„Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie” – to hasło Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Dlaczego ekstremalna? Bo w nocy, w milczeniu, w spotkaniu z własną słabością. Szło prawie 300 osób, także siostry franciszkanki i obliczanki z Gniezna oraz młodzi z DDM.
Po raz drugi wspólnota „Młodzi bez nazwy” wystawiła w Trzemesznie Misterium Męki Pańskiej według scenariusza wikariusza miejscowej parafii ks. Radosława Tuszyńskiego. Pasyjny spektakl odbył się 27 marca w trzemeszeńskiej bazylice i na placu przed świątynią.
W sobotę 28 marca w czterech ośrodkach archidiecezji: Rościnnie, Markowicach, Słupcy i Gnieźnie odbył się wiekopostny dzień skupienia dla członków Żywego Różańca. Łącznie uczestniczyło w nim ponad 600 osób.
Abp Wojciech Polak spotkał się z rodzinami i młodymi ze Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Wspólnota istnieje w archidiecezji gnieźnieńskiej od 2006 roku. Obecnie stara się o oficjalne przyjęcie w poczet działających u nas ruchów i stowarzyszeń katolickich.